• 0262 754 55 01
  • 0216 364 61 28
  • www.atlasmetal.com.tr
  • info@atlasmetal.com.tr

CNC Plazma Kesim

CNC PLAZMA KESİM

4000 X 12500 Ebat makinamızla 1 mm'den 40 mm'e Kadar Sac kesimi

Plazma için ortak kullanılan bir tanım maddenin dördüncü hali olduğudur. Normalde maddenin katı sıvı ve gaz olmak üzere üç hali olduğunu düşünürüz. Su için maddenin bu üç hali buz, su ve buhardır. Bu üç halin arasındaki fark enerji seviyelerine bağlıdır. Buza ısı enerjisi verdiğimiz zaman buz erir ve su halini alır. Daha fazla enerji verdiğimizde su buharlaşır. Buhara enerji vermeye devam ettiğimizde iyonlaşır. Bu iyonizasyon işlemi gazın elektriksel olarak iletken olmasını sağlar. Elektriği ileten bu iyonize gaz plazma olarak tanımlanır.

CNC plazma kesim, lazer kesim kadar hassas olmayan ancak daha büyük ölçülerde sac işlemenize olanak tanıyan ve lazer kesime göre daha ekonomik bir kesme sistemidir. CNC OXY Kesim ise 300 mm’e kadar CNC kesim imkanını sunan tek kesme sistemidir. Bu sistem aynı zamanda hızlı ve kaliteli kesim imkanı sumaktadır.

Cnc plazma kesim basit olarak torç içerisinde akan gaza enerji verilerek kısmen iyonlaştırılması yani plazma haline dönüştürülmesi oluşan yüksek sıcaklıktaki plazmanın da gaz akışı etkisiyle nozul ağzından pozitif kutup olan malzemeye metal saca yönelmesi malzemeyi yani metali ergitmesi ve ergiyen malzemenin akan gazın jet etkisiyle uzaklaştırılması ile gerçekleştirilir. Plazma safhası maddenin gaz halinden ayıran farklar elektrik iletkenliği ve yüksek sıcaklıkta ışık yaymasıdır. Günümüzde plazma kesim teknolojisi çok gelişmiştir. Bu kesim üretim ve sanayi de çokça kullanılmaktadır. Örneğin tıp ışıklandırma televizyon nükleer enerji üretiminde kullanılır. Sanayi de ise demiryolları vagon sanayi gemi inşaat sanayi basınçlı kap üreticileri ve makinacılar plazma kesimi kullanırlar. Siz değerli müşterilerimizin taleplerine göre çeşitli ebat ve kalınlıklarda st 37 st 44 st 52 levha siyah sac cnc plazma kesim hizmeti vermekteyiz.

CNC Plazma Kesim